top of page

Lezingenmiddag: Indische detectives en misdaadromans

  • 17 dec 2025
  • 1 minuten om te lezen

Bijgewerkt op: 18 minuten geleden

Op vrijdagmiddag 6 maart 2026 organiseert de Werkgroep Indisch-Nederlandse Letterkunde weer een lezingenmiddag. Dit keer staan de hoogtepunten uit de Indische detective- en misdaadliteratuur centraal.


Waar het onderzoeksveld van de crime fiction studies in de Angelsaksische wereld floreert, blijft misdaadfictie in Nederland een onderbelicht genre. En dat terwijl er genoeg voorbeelden van zijn – óók in de Indische letteren. Van Ucee’s speurdersboeken over Indo-detective’ Leo Brandhorst, tot aan de postkoloniale misdaadromans van Joop van den Broek en de politieke faction van Tomas Ross. Hoog tijd om dezewerken eens onder de loep te nemen!


Programma

14.15 uur Opening

14.20 uur Inleiding op het thema

14.30 uur Goran Bouaziz: Een ‘Indische Conan Doyle’. De koloniale samenleving in Ucee’s Indo-detectivereeks

14.55 uur Jacqueline Bel: Couleur locale en occultisme in de Indische romans van Anita Rambonnet

15.20 uur Pauze

15.45 uur Alide Wormser: Moord, mysterie en magistratuur. De Indische detectives van mr. C.W. Wormser

16.10 uur Gerard Termorshuizen: Joop van den Broeks Parels voor Nadra. De eerste Indische hard-boiled thriller

16.35 uur Interview met schrijver Tomas Ross over zijn thrillers De honden van het verraad, Tranen over Hollandia, de Indië-trilogie en Indisch Requiem

17.00 uur Afsluiting


Plaats: de Vossiuszaal in de Universiteitsbibliotheek.

De toegang is gratis. Alle belangstellenden zijn van harte welkom.



 
 
 

Opmerkingen


Onder auspiciën van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde te Leiden

© 2015 Werkgroep Indisch-Nederlandse Letterkunde.

Met dank aan Wix.com

  • Facebook Clean Grey
bottom of page